Pre oblasť

  Nerezový prístrešok

  Článok si prečítalo viac ako 716+ používateľov
  Nerezová oceľ je nehrdzavejúci materiál, ktorý nevyžaduje údržbu. Vyznačuje sa dlhou životnosťou. Používa sa ako v exteriéri tak aj v interiéri, v kombinácii s inými materiálmi. Prístrešok je považovaný za praktický doplnok každého domu, pretože ponúka ochranu pred dažďom, vetrom a slnkom.
  Odborný článok 716
  nerezovy pristresok
  Máme 204 realizátorov v oblasti Nerezový prístrešok :

  1. Čomu treba venovať pozornosť pri vyhotovení nerezového prístreška?

  Prístrešky z nehrdzavejúcej ocele musia byť kvalitne vyhotovené. Zvárané spoje musia byť kvalitné a chránené vhodným spôsobom: Ak konštrukcia prístreška nie je zváraná, ale skrutkovaná, matice a skrutky by mali byť vyrobené z nehrdzavejúcich materiálov. Inými slovami, všetky súčasti musia byť odolné proti korózii, pretože inak bude kvalita samotného prístreška otázna.

  2. Umiestnenie prístreška

  Skôr než sa rozhodnete zaobstarať si prístrešok, musíte sa presne rozhodnúť, kde bude  umiestnený a na čo bude slúžiť. Je dôležité vedieť, či prístrešok bude potrebovať  vlastnú konštrukciu, alebo bude pripevnený k stene existujúcej budovy. Pri plánovaní prístreška treba venovať pozornosť aj jeho polohe. Pokiaľ sa bude nachádzať na veternom mieste, musí byť podľa toho dodatočne zaistený a chránený.

  3. Aký tvar môže mať prístrešok?

  Tvar prístreška z nehrdzavejúcej ocele sa určuje podľa účelu. Rozhodne nezabudnite na sklon strechy. Ak žijete v oblasti, kde v zime často sneží, potrebné je zabezpečiť dostatočný sklon, aby sa sneh nezdržiaval na streche, inak by mohol prístrešok preťažiť a poškodiť, resp. spôsobiť jeho zrútenie.

  4. Strecha prístreška

  Ak chcete, aby cez nerezový prístrešok prenikalo svetlo, môžete zvoliť priehľadnú strešnú krytinu. Najčastejšie sa na tento účel používa strešná krytina z tvrdeného skla alebo polykarbonátu. Alternatívou k týmto materiálom sú bitúmenové alebo vláknocementové strešné krytiny, ktoré neprepúšťajú svetlo.

  5. Nerezový prístrešok – cena 

  Cena za zhotovenie nerezového prístreška závisí od jeho veľkosti, typu konštrukcie (zváraná alebo skrutkovaná), od strešnej krytiny a samozrejme od dodávateľa. Cenu tiež navýši stuženie proti vetru. Prístrešok pre dve autá bude oveľa drahší, ako prístrešok nad vchodovými dverami. Orientačná cena za zhotovenie konštrukcie z nerezu, do ktorej je zarátaná dodávka, rezanie a montáž, je 3 - 5 EUR/kg.

  Odborný článok 716
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Nerezový prístrešok ?

  Máme 204 realizátorov v oblasti Nerezový prístrešok :

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  Máme 204 realizátorov v oblasti Nerezový prístrešok
  9.7
  0

  L-stav - Ladislav Sztupák


  9.5
  0

  Matej Foltin


  9.8
  0

  NEREZTREND


  10
  1

  Nardo - Róbert Hiroš


  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené