Pre oblasť
  Dobré skutky vytvárajú hrdinov!
  Sotva sa nájdu takí, ktorí by nemali radi veľké terasy, ktoré tvoria akési pokračovanie alebo rozšírenie interiéru domu (obývacie izby pod holým nebom). Terasa je obľúbeným miestom, kde môžete v letných mesiacoch tráviť voľný čas. Aby ste si však mohli terasu skutočne vychutnať počas horúcich letných dní, bude potrebné nielen kúpiť pohodlný záhradný nábytok, ale aj zabezpečiť určitú ochranu pred slnkom, vetrom a dokonca aj náhlym dažďom. Takúto bezpečnosť a ochranu ponúka markíza. Poskytuje nielen ochranu pred slnečnými lúčmi, ale aj ochranu pred nežiaducimi pohľadmi, ak ju doplníte horizontálnou clonou.
  Odborný článok 331
  terasova-markiza.jpg
  Máme 154 realizátorov v oblasti Markízy:

  1. Akú markízu si vybrať?

  V poslednej dobe je k dispozícii veľa rôznych modelov markíz. Klasické a kazetové markízy patria medzi najobľúbenejšie, čoraz častejšie sa však používajú aj markízy na terasy. Kazetové markízy sa líšia od klasických iba tým, že majú továrensky vyrobené puzdro, v ktorom je uložené plátno markízy. Veľkou výhodou kazetových markíz oproti klasickým markízam je určite ich životnosť a odolnosť voči vonkajším vplyvom. V kazete vždy skladujte iba suché plátno, aby sa zabránilo tvorbe plesní.

  2. Pergolová markíza na terasu

  Pergolová markíza nie je klasická markíza, ponúka niečo viac. Zvyčajne je esteticky dokonalá a skvele zodpovedá objektom s priamymi a elegantnými líniami. Môže byť samostatne stojaca alebo ukotvená k existujúcemu objektu. Ak sa rozhodnete pre markízu, ktorá má samostatne stojacu konštrukciu, nezabudnite na možnosť skladacej strechy.

  Odborná rada zo spoločnosti Tienenie na mieru spol. s.r.o.

  1. Aké typy markíz máte vo svojej ponuke a ktoré najčastejšie odporúčate svojim klientom?

  V ponuke máme viacero typov terasových markíz. Pre tých menej náročných máme v ponuke základne typy markíz bez krycieho boxu na manuálne ovládanie (kľukov), rovnako aj pre tých náročnejších máme v ponuke markízy s dizajnovým boxom, ktorý chráni látku pred vonkajším vplyvom počasia a skrášľuje váš exteriér, a to všetko s pohodlným elektrickým ovládaním a možnosťou napojenia na inteligentnú domácnosť. Stačí mať doma po ruke smartphone alebo diaľkový ovládač, a markíza Vám funguje bez použitia fyzickej sily. V ponuke máme širokú škálu látok v rôznych farebných prevedeniach, rovnako si môžete vybrať akúkoľvek farbu konštrukcie. Počas neskorších letných večerov si dokonca môžete markízu doplniť o LED osvetlenie. Výber konkrétnej markízy vždy prekonzultujeme so zákazníkom podľa jeho požiadaviek a pomôžeme mu s výberom tej najlepšej markízy.

  2. Je potrebná špeciálna údržba markíz, aby vydržali čo najdlhšie?

  Výhodou terasových markíz je, že sú takmer bez údržbový produkt. Profily sú hliníkové, čiže hrdze sa báť nemusíte. Látky sú z tých najkvalitnejších materiálov, čo zabezpečuje pevnosť látky, ale aj dlhodobú stálosť farieb. Látky sú impregnované, tým pádom sú odolné aj proti dažďu, ale ich primárna ochrana je proti slnku. Elektrické prevedenie môže byť doplnené veterným senzorom, ktorý zabezpečí pri veľkom nápore vetra zrolovanie markízy do ochranného boxu. Úplne stačí, ak raz začas markízu umyjete od vonkajšieho prachu.

  3. Ako sa u nás pohybujú ceny markíz?

  V ponuke máme markízy rôznych cenových kategórií. Záleží, či si zákazník vyberie základný typ markízy bez boxu s manuálnym ovládaním, alebo siahne po drahšom výbere markízy s boxom a elektrickým ovládaním. Vždy sa snažíme zákazníkom čo najlepšie poradiť a vybrať nejaký cenový kompromis. Treba si uvedomiť, že markízy sa snažíme vyrábať čo najkvalitnejšie, aby Vám slúžili čo najdlhšie, preto aj ceny za tento produkt sú vyššie. Ceny za základné markízy sa pohybujú okolo 750,00 €. Konečná cena sa vždy upresní až po konzultácií s našim technikom.

  Pán Matej Kronauer, spoločnosť Tienenie na mieru spol. s r. o.

  3. Na čo si dať pozor pri kúpe markízy?

  Pri kúpe markízy berte do úvahy nepredvídateľné poveternostné podmienky. Vietor môže rýchlo poškodiť markízu a spôsobiť vám nežiaduce ďalšie náklady. Aby ste sa vyhli nepríjemnostiam s počasím, markízu včas sklopte alebo ju vybavte senzormi slnka, vetra, dažďa a ľadu, a markíza sa zatiahne sama.

  Pri výbere farby markízy dôležitá je zladenosť markízy s exteriérom. Chcete, aby bola markíza ľahko viditeľným kontrastom alebo čo najnenápadnejšia? Pri výbere plátna treba tiež prihliadať na ochranu pred UV žiarením a tepelnú vodivosť.

  Pergolová markíza
  Pergolová markíza
  Odborný článok 331
  Autor: Daibau casopis
  Máme 154 realizátorov v oblasti Markízy:

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 154 realizátorov v oblasti Markízy:

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  Máme 154 realizátorov v oblasti Markízy
  8.7
  0

  JOHNIX Service s.r.o.

  Košice
  9.9
  0

  J&V- Radomír Jašek

  Bratislava
  9.6
  0

  Best Door s.r.o.

  Nitra
  8.7
  0

  EKOPROFIL, s.r.o.

  Žilina
  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI MARKÍZY?

  Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  © 2022 DaiBau, všetky práva vyhradené