Pre oblasť
  Obývacia izba sa spolu s jedálňou a kuchyňou považuje za ústredný, jedinečný obytný priestor každého príbytku, ktorý je s rozšírením moderných architektonických návrhov rodinných domov vo väčšine prípadov priamo prepojený s jedálenským kútom a kuchyňou, bez zbytočných priečok. Preto je potrebné, aby sa nábytok obývacej izby čo najviac zhodoval s nábytkom v jedálni a kuchyni. Čítajte ďalej a dozviete sa, čo tvorí základný nábytok do obývacej izby.
  Odborný článok 495
  nabytok-do-obyvacky.png
  Máme 783 realizátorov v oblasti Obývačky:

  Základný nábytok do obývacej izby

  Základný nábytok do obývacej izby tvoria tieto kusy nábytku: TV stolík, konferenčný stolík,  komody, vitríny, knižnice a rôzne nástenné police. Nepostrádateľným prvkom každej obývacej izby je určite sedačka (sedacia súprava, pohovka). Sedačka je vlastne kľúčovým prvkom, ktorý má v konečnom dôsledku najväčší vplyv na celkový vzhľad obývacej izby. Preto by mal byť jej výber starostlivo zvážený.

  Televízny stolík

  Televízny stolík je tiež nenahraditeľným prvkom nábytku v obývacej izbe. Naň sa pomestia aj iné multimediálne zariadenia. V súlade s rozvojom technológií sa televízia stala jedným z ústredných prvkov v každej domácnosti. Práve z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby bol televízny stolík štýlovo dokonalý, aby upútal čo najväčšiu pozornosť. Televízny stolík sa zvyčajne skladá z hornej police určenej pre televízny prijímač a spodných políc alebo zásuviek určených pre ďalšie zariadenia a drobné doplnky (dekorácie). 

  Konferenčný stolík

  Konferenčný stolík je malý, ale šikovný. Je nenahraditeľnou súčasťou moderného interiéru. Zvyčajne je umiestnený v blízkosti pohovky či sedačky. Starostlivo vybraný dodá punc obývacej izbe a stáva sa jej centrom. Existujú rôzne typy, tvary a farby konferenčných stolíkov. Drevený, kovový, sklenený, alebo aj kombinovaný konferenčný stolík, je len na vás, ktorý stolík si zvolíte, ktorý bude pre vašu obývačku ten najideálnejší. Môže mať praktickú dolnú poličku na odkladanie vecí (úložný priestor).

  Komody so zásuvkami

  Komody sú šikovné kusy nábytku v obývacej izbe, pôvodne určené na uskladnenie a odkladanie rôznych vecí, pre ktoré v iných miestnostiach nemáme miesto. V každom prípade sa z hľadiska vzhľadu a dizajnu usilujeme o to, aby komody ladili so zvyšnými kusmi nábytku do obývacej izby.

  Vitríny

  Vitrína dodá kúzlo každému príbytku. Moderný alebo štýlový kus nábytku v obývacej izbe, ktorý charakterizujú (sklenené) police a sklenené dvere. Slúži ako akýsi výstavný kus nábytku, v ktorom sú umiestnené rôzne cenné výrobky, zbierkové predmety. Zvyčajne sa do vitríny ukladajú zbierky vín, poháre, suveníry a podobne. Vitríny so zabudovaným osvetlením zanechávajú zvláštny dojem.

  Knižnice, police

  Rôzne knižnice a police sú ako také voliteľnou súčasťou nábytku do obývacej izby. Prítomnosť tohto kusu nábytku v obývacej izbe samozrejme závisí od každého jednotlivca a jeho želaní, a v neposlednom rade od dostupného priestoru v obývacej izbe. Ak ste veľkým fanúšikom kníh, určite sa vám bude hodiť knižnica do obývacej izby.

  Nástenné police

  Rovnako ako knižnice, aj nástenné police sú voliteľným kusom nábytku do obývacej izby. Ak vám v obývacej izbe chýba miesto na umiestnenie komody alebo vitríny, nástenné police budú v obývačke nábytkom, ktorý vyrieši tento druh dilemy. Negatívnou stránkou nástenných políc je určite hromadenie prachu a jeho následné čistenie.

  Odborný článok 495
  Autor: Daibau casopis
  Máme 783 realizátorov v oblasti Obývačky:

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 783 realizátorov v oblasti Obývačky:

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  Máme 783 realizátorov v oblasti Obývačky
  9.6
  0

  Nova Parket

  Púchov
  10
  1

  Spiš Interiér - Kemko Matej

  Spišská Nová Ves
  9.9
  0

  VOZAR s.r.o.

  Bratislava
  8.8
  0

  Mgr.art. Matej Marton - PRODUCT/INTERIOR DESIGN

  Liptovské Sliače
  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI OBÝVAČKY?

  Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  © 2022 DaiBau, všetky práva vyhradené