Pre oblasť

  Ako by mala vyzerať moderná obývačka?

  Článok si prečítalo viac ako 1453+ používateľov
  Celkom nezaslúžene, existuje názor, že moderná obývačka je chladná a neosobná. Určite to nie je pravda, dokonca aj moderný nábytok môže skutočne vyvolať pocit útulnosti, pôvabu a tepla. Všetko sa dá dosiahnuť premysleným výberom farieb a nábytku.
  Odborný článok 1453
  pre priestor dolezity vyber farieb
  Máme 435 realizátorov v oblasti Interiérový dizajn:

  Môže moderný nábytok vytvoriť v obývacej izbe príjemnú domácu atmosféru?

  Elegantný nábytok je minimalistický, ale v žiadnom prípade chladný a neosobný. Sofistikovaný dizajn a výber nábytku môže skutočne vytvoriť veľmi príjemné prostredie. Správnym výberom farieb dodávame priestoru teplo a vyhneme sa pocitu sterility. Niekedy dokážeme vytvoriť príjemné prostredie premysleným výberom lámp alebo konferenčných stolíkov.

  Pre vytvorenie nálady v priestore je veľmi dôležitý výber farieb
  Pre vytvorenie nálady v priestore je veľmi dôležitý výber farieb

  Moderný nábytok je možné perfektne kombinovať s iným nábytkom

  Často zabúdame, že moderné kusy nábytku sa vďaka svojej jednoduchosti dajú veľmi ľahko kombinovať s inými štýlmi. Pre nábytok moderných obývacích izieb sú príznačné jednoduché línie, čisté geometrické tvary a jednofarebnosť, preto ho možno kombinovať s veľmi nápadnými farbami a detailmi alebo s klasickým vyrezávaným masívnym drevom. Vznikne tak prechodný štýl, ktorý sa páči mnohým jednotlivcom.

  Odborná rada zo spoločnosti I&R Design

  1. Ako by mala vyzerať moderná obývačka?

  Obývačka je centrom nášho domova. V nej sa stretáva rodina, tam pozývame hostí a v dnešnej dobe sa v nej nachádza aj pracovňa, ak pracujeme z domu. Spoznávacím znakom modernej obývačky je pohodlie, je priateľská a odzrkadľuje našu osobnosť. Tajomstvom modernej obývačky je flexibilita. Pomocou dobre zvoleného viacfunkčného nábytku jednoducho zmeníme priestor podľa našich potrieb a vytvoríme tak inú atmosféru.

  2. Aký nábytok by sme si mali zvoliť do trendy obývačky?

  Ak chceme vo svojom domove vytvoriť trendy obývačku nemusíme bezpodmienečne nasledovať najnovšie trendy, lebo slovo moderné sa dá vyložiť na sto spôsobov. V prvom rade treba mať na zreteli, že moderný nábytok a zariadenie sa vyznačujú čistými a minimalistickými líniami, čiže aj ich okolie musí byť v istej miere minimalistické. Opatrný musíme byť aj pri výbere farieb, lebo ak chceme, aby bola moderná obývačka zároveň aj elegantná, nie je vhodné použiť príliš veľa farieb. Ideálne je skombinovať 3 maximálne 4 farby, pričom je dôležité, aby boli tieto farby navzájom v harmónii. Je účelné určiť v rámci miestnosti jeden stredobod pozornosti, ktorého zvýraznením vytvoríme originálny a zaujímavý priestor. V tradičných obývačkách vypĺňal túto rolu kozub, no v moderných to môže byť napríklad jedinečná stena, alebo okno s nádherným výhľadom. Centrálna časť obývačky je väčšinou tvorená triom sedačka-konferenčný stolík- kreslo. Pre doplnenie zariadenia nemôžu chýbať podnožky, napríklad aj s úložným priestorom, praktické police na knihy a komody.

  3. Farebné trendy v roku 2021 v interiéri?

  Aktuálne trendy vo farbách každoročne vyberá spoločnosť Pantone a pre rok 2021 vybrali dve farby: sivú a žiarivo žltú (PANTONE 17-5104 Ultimate Gray + PANTONE 13-0647 Illuminating). Podľa ich názoru, spojenie týchto dvoch farieb vyjadruje silu a nádej. Tieto farby sú povzbudivé a nezabudnuteľné. Počas 22 rokov len dvakrát vybrala spoločnosť Pantone naraz dve farby. Žltá je na scéne po druhýkrát no sivá má premiéru. Sivú farbu sme aj doteraz používali veľmi všestranne pri zariaďovaní interiérov. Odtiene sivej sú vynikajúcim podkladom, sú dostatočne ukľudnujuce a neutrálne pre rôzne aktivity v miestnosti. Pri dekorovaní a pri použití rôznych doplnkov žltá farba vytvára rovnováhu medzi studenou a teplou.

  Pani Elena Tóth Holiová, spoločnosť I&R Design

  Obývačka a krb ako centrálny bod

  V elegantných moderných obývacích izbách je prelomenie jednotvárnosti vždy vítané. Ideálnym riešením môže byť krb. Je to funkčný a krásny prvok hlavnej steny. Oheň horiaci v krbe zjemní a zútulní priestor svojou hravosťou, farbami a teplom, ktorý sa objaví v úplne novom svetle. Krb je možné umiestniť kdekoľvek v interiéri a bude to miesto, kde sa budú ľudia zoskupovať a zbližovať. 

  Krb vytvorí neopakovateľnú atmosféru
  Krb vytvorí neopakovateľnú atmosféru

  Každá moderná obývačka potrebuje niečo naviac

  V každej modernej obývacej izbe je potrebná jedna „červená niť“. Niečo, čo okamžite upúta pozornosť – môže to byť akcentová farba, tvar nábytku, špeciálne zarámovaná grafika alebo fotografia z rodinných výletov...  Je to voľba každého jednotlivca.

  Veľké okná s akcentovanou bielou farbou opticky zväčšujú a osvetľujú akýkoľvek priestor
  Veľké okná s akcentovanou bielou farbou opticky zväčšujú a osvetľujú akýkoľvek priestor
  Odborný článok 1453
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Interiérový dizajn?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 435 realizátorov v oblasti Interiérový dizajn:

  Bezplatná služba
  Hľadáme v lokalite
  Bez provízií
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené