Pre oblasť

    Kombinácie farieb a materiálov pre dokonalé zariadenie domova!

    Jar je obdobím, kedy sa veľa ľudí rozhoduje zariadiť si svoj domov. Výskumy ukazujú, že v našom domove trávime takmer 50 % svojho života, preto by sme jeho zariaďovaniu mali venovať veľkú pozornosť. Dôležité je, aby bol harmonicky zariadený, vyvolával pozitívne emócie a predstavoval príjemné miesto pre život. Nižšie vám prezradíme, ktoré farby a materiály by ste mali skombinovať pre dokonalé zariadenie domova.
    Odborný článok 129
    kombinacie farieb a materialov pre dokonale zariadenie domova
    Máme 459 realizátorov v oblasti Interiérový dizajn:

    Možno nevieme ovplyvniť prostredie, v ktorom žijeme, znížiť hluk spôsobený hustou premávkou, zvýšiť počet parkovacích miest v našej ulici, no na jedno vplývať môžeme – na zariadenie  domova. 

    Existujú určité triky na dokonalé zariadenie domova, ktoré praktizujú interiéroví dizajnéri po celom svete. Prezradíme vám ich:

    Drevo + mramor pre dokonalé zariadenie domova!

    Oba materiály sú synonymom elegancie, ktorá nikdy nevyjde z módy. A keď sa zladia, výsledkom je dokonale zariadený interiér. Hoci sa ako samostatné materiály používajú už po stáročia, kombinácia dreva a mramoru je jedným z najnovších trendov súvisiacich so zariaďovaním príbytkov. Týmto spôsobom vytvoríte priestor s charakterom a štýlom.

    Mramor drevo v interiéri
    Kombinácia dreva a mramoru je jedným z najnovších trendov súvisiacich so zariaďovaním príbytkov 
    Možno sú domy čoraz modernejšie a technologicky integrovanejšie, ale použitie tradičných prírodných materiálov v interiérovom dizajne nikdy nevyjde z módy.

    Teplo a prirodzenosť dreva sa snúbi s luxusom, ktorý mramor vyžaruje. Interiéroví dizajnéri sa čoraz viac obracajú ku kombinácii drevených prvkov a prírodného kameňa kvôli túžbe vytvoriť kontrast bez straty rafinovaného vzhľadu miestnosti. Kombinácia mramoru a dreva je výborným riešením do kuchýň. Kuchynské skrinky v rôznych odtieňoch dreva a mramorová pracovná doska vytvoria súdržnú a sofistikovanú kuchyňu. 

    Najnovším trendom je kombinovanie dreva a kameňa na jednom kuse nábytku. Preto často môžete vidieť kuchynské ostrovčeky, ktoré spájajú to najlepšie z oboch materiálov. Takéto kuchynské ostrovčeky majú mramorovú pracovnú dosku a úložné priestory s drevenými čelami.

    Kuchynský ostrov
    Kombinácia mramoru a dreva je výborným riešením do kuchýň

    Biely mramor a dubové drevo sú víťaznou kombináciou, pokiaľ ide o zariaďovanie domova, najmä ak chcete dosiahnuť rustikálny vzhľad. Pre tých, ktorí túžia po modernejšom dizajne, navrhujeme kuchynskú linku z čierneho mramoru a drevené prvky v sivkastej farbe.

    Betón + ružová farba/čierna farba je skvelá kombinácia pre zariadenie domova!

    Betón ako materiál sa v súčasnosti nepoužíva len pri stavbe domov, ale aj pri ich zariaďovaní. Je prítomný najmä v interiéroch zariadených v industriálnom štýle. Kým v minulosti sa betón používal len ako stavebný materiál a na voľných priestranstvách: na dláždenie dvorov, ciest, prístupových ciest, ako aj vo forme betónových doplnkov, dnes je v interiéri hojne rozšírený: betónové podlahy a steny dodávajú priestoru moderný vzhľad (zloženie betónu umožňuje vytváranie rôznych textúr na stenách), betónové pracovné plochy v kuchyni. Keďže je betón odolný voči vode a nečistotám, je vynikajúcou voľbou pre mokré miestnosti: kúpeľne a kuchyne. Navyše je „tolerantný“ voči teplu a opotrebovaniu.

    Betón v interiéri
    Betón ako materiál sa v súčasnosti nepoužíva len pri stavbe domov, ale aj pri ich zariaďovaní
    Štvorcový meter väčšiny materiálov používaných na kuchynské dosky stojí mnohonásobne viac ako vyhotovenie betónovej dosky.

    Napríklad, spomenieme, koľko stojí kuchynská pracovná doska vyrobená z iných materiálov. Cena bežného metra (šírky 60 cm) nerezovej pracovnej dosky stojí 700 až 800 EUR, cena bežného metra (šírky 60 cm) kuchynskej pracovnej dosky z MDF dosky s laminátovým povrchom stojí 40 až 75 EUR. Betónová pracovná doska je hrubá spravidla 38 mm a jej cena sa pohybuje okolo 40 EUR/m2.

    Je dôležité zdôrazniť, že odolnosť a životnosť betónu zníži náklady na údržbu, ktoré sú nevyhnutné, pokiaľ ide o iné materiály, napr. drevo alebo žulu.

    Rozhodnúť sa môžete aj pre betónový kozub, ktorý je ideálnou kombináciou klasického vzhľadu a kvality. Okrem toho sa betón používa aj na dekoračné prvky a umelecké inštalácie. Viete, že dnes sa už dajú kúpiť aj betónové kvetináče a betónové svietidlá s LED osvetlením?

    Betón v interiéri je trend, ktorý si každým dňom získava čoraz viac priaznivcov. Dôvod spočíva v schopnosti betónu premeniť sa na rôzne predmety a časti interiéru.

    Nesmieme zabudnúť spomenúť ešte jednu výhodu betónu: imitovanie luxusných materiálov. Vďaka tomu, že sa dnes betón objavuje v rôznych povrchových úpravách, je možné vytvoriť luxusný interiér, avšak za dostupnú cenu. Rôzne betónové zmesi dostupné na trhu napodobňujú textúru mramoru a vápenca po vyleštení.

    Betón bude najlepšie ladiť s detailmi v svetloružovej farbe a ak túžite po elegantnom, sofistikovanom vzhľade, alebo ak preferujete industriálny štýl, skombinujte ho s čiernymi prvkami. Čierna kuchyňa s betónovou pracovnou doskou je výbornou voľbou.

    Betón kombinovaný s čiernou farbou v interiéri
    Čierna kuchyňa s betónovou pracovnou doskou je výbornou voľbou

    Ratan + béžová farba

    Aj keď sa ratan najčastejšie spája so záhradným nábytkom, je výbornou voľbou do interiérov. Prírodný ratan sa neodporúča používať vonku, pretože zle znáša vlhkosť a vonkajšie vplyvy. Ratan absorbuje vodu, čím stráca pružnosť a farbu. Ratanový nábytok by nemal byť dlhodobo vystavený priamemu slnečnému žiareniu, pretože má podobné vlastnosti ako drevo. Preto sa na výrobu záhradného nábytku používa umelý ratan. 

    V prvom rade je dôležité rozlišovať prírodný a umelý ratan. Ratan je popínavá rastlina z čeľade palmovitých, ktorá rastie v tropických oblastiach a pochádza z Ďalekého východu. Môže dorásť až do výšky 30 metrov. Pre svoje dobré vlastnosti sa používa na výrobu nábytku, dekorácií a dokonca aj ako stavebný materiál. 

    Ratan sa používa predovšetkým na výrobu nábytku, pretože jeho prírodné zloženie umožňuje použitie lepidiel, ktoré sa používajú aj v drevárskom priemysle. Na výrobu nábytku sa používajú ratanové prúty, ktoré môžu mať rôzny tvar a hrúbku. Práve hrúbka prútia ovplyvňuje pevnosť a odolnosť nábytku – čím väčší má priemer ratanová stonka, tým pevnejší a bezpečnejší bude nábytok. Ratanový nábytok dodá nádych exotiky každému interiéru a má minimálny počet švíkov. Dnes sa z ratanu vyrábajú rôzne kusy nábytku – stoly a stoličky, komody, skrine.

    Ratan
    Na výrobu nábytku sa používajú ratanové prúty, ktoré môžu mať rôzny tvar a hrúbku

    Z ratanu sa vyrábajú aj rozličné dekorácie - koše na bielizeň, košíky na časopisy, kvetináče a stojany na kvety, dekoračné nádoby. 

    Ratanová dekorácia dodá priestoru boho vzhľad. Práve preto najlepšie ladí s béžovými a krémovými odtieňmi, dokonca aj púdrovou ružovou.

    Ratanový nábytok
    Ratan dodá priestoru boho vzhľad

    Na druhej strane umelý ratan je materiál na báze plastu (polyetylén). Umelému ratanu nebude vadiť dlhodobé vystavenie slnku ani vlhkosť. Preto je výbornou voľbou pre záhradný nábytok.

    Orechové drevo + biela farba/béžová farba perfektná kombinácia pre zariadenie domova

    K béžovému odtieňu sa hodí ďalší prírodný materiál. Je to orechové drevo

    Orechové drevo je pri výrobe nábytku veľmi žiadané z viacerých dôvodov. Jeho rozpoznateľný tmavý tón sa perfektne hodí do tradičných aj súčasných interiérov; je to veľmi húževnatý a odolný materiál – vaša podlaha z orechového dreva alebo kuchynské skrinky vydržia desiatky rokov. 

    Orechové drevo je jedným z najdôležitejších druhov dreva na výrobu nábytku pre svoju pevnosť a hustú štruktúru. Tiež je tu fakt, že orech po vyschnutí vôbec „nepracuje“, takže nábytok vyrobený z orechového dreva sa časom nebude zmršťovať ani rozpínať.
    Orechové drevo biela farba v interiéri
    Orechové drevo je jedným z najdôležitejších druhov dreva na výrobu nábytku pre svoju pevnosť a hustú štruktúru 

    Jedinou nevýhodou orechového dreva je cena, ktorá je vyššia ako cena iných druhov dreva. Má to však opodstatnený dôvod: rast orecha je oveľa pomalší v porovnaní s inými druhmi stromov používanými pri výrobe nábytku, akými sú javor, jaseň a čerešňa. Rast orecha je veľmi pomalý, trvá mu podstatne dlhšie, kým dorastie do požadovaných rozmerov na spílenie a výrobu nábytku.

    Pre svoju tmavú farbu sa bude perfektne hodiť k prvkom v svetlejšom odtieni, napr. v bielej alebo béžovej farbe. 

    A koľko môže stáť nábytok z masívu, z orechového dreva? Cena stola z masívneho orechového dreva s kovovými nohami, s rozmermi 200 cm × 100 cm, sa pohybuje v rozmedzí od 400 do 1200 EUR/kus.

    Trstina + dekoratívna technika Sahara

    Pokračujeme s prírodnými materiálmi. Trstina je od pradávna známa ako dobrý stavebný a izolačný materiál a dnes má široké využitie pri zariaďovaní interiéru. Arundo donax, obria trstina alebo španielska trstina je druh trstiny, ktorá pripomína bambus. Je veľmi rozšírená v stredomorskej oblasti a dorastá až do výšky šiestich metrov. Tento udržateľný materiál je považovaný za veľmi robustný a pevný. Trstina na pletenie sa používa ako výplň čiel, na tonetové stoličky (použitie dierkovanej trstinovej tkaniny – tonetovej tkaniny), na rôzne dekorácie. 

    A viete, čo je dekoratívna technika Sahara? Je to technika, ktorá dodáva stenám vzhľad pripomínajúci púštne duny. Je viacvrstvová, vhodná pre jednu akcentovú stenu alebo všetky steny v miestnosti, dokonca aj pre strop. Zahŕňa aplikáciu základného náteru alebo základnej farby, na ktorú sa potom aplikuje náter Sahara. Podľa toho, akú techniku nanášania si zvolíte, získate iný výsledok. Ak sa nanáša krúživými pohybmi, stena bude pripomínať piesočnú búrku alebo rozbúrené more. Vertikálne vzory sú elegantnejšie a skromnejšie.

    Technika Sahara spája textúru piesku a farieb inšpirovaných teplom Sahary.
    Technika Sahara trstina
    Komoda s trstinovou výplňou čiel a technikou Sahara na stenách

    Ak predsa len chcete nechať zariaďovanie bytu zveriť profesionálom, najlepšie je najať si interiérových dizajnérov. Koľko stojí interiérový dizajn? Za základný interiérový dizajn zaplatíte 250 EUR a viac, ale takýto návrh je veľmi jednoduchý. Za kvalitný projekt interiérového dizajnu, s dobrými návrhmi, 3D vizualizáciou výsledného dizajnu interiéru a poradenstvom, zaplatíte 500 EUR a viac

    Komu zveriť dizajn interiéru? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným interiérovým dizajnérom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne!

    Autor: Daibau casopis

    Ako ste využili tieto informácie?


    Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Interiérový dizajn?

    Nápady na usporiadanie domu

    Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

    Máme 459 realizátorov v oblasti Interiérový dizajn:

    Bezplatná služba
    Hľadáme v lokalite
    Bez provízií
    Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
    © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené