Pre oblasť

  Hydroizolácia: bitúmenový náter Ibitol

  Článok si prečítalo viac ako 840+ používateľov
  Pred aplikáciou bitúmenovej hydroizolácie je potrebné pripraviť povrch. Je bežné, že sa povrch najprv natrie základným bitúmenovým náterom na báze organických rozpúšťadiel - Ibitolom.
  Odborný článok 840
  bitumenovy nater
  Máme 943 realizátorov v oblasti Hydroizolácia rovnej strechy:

  1. Čo je Ibitol?

  Ibitol je bitúmenový roztok v organickom rozpúšťadle, ktorý slúži ako základný hydroizolačný náter. Organické rozpúšťadlo v kombinácii s bitúmenovým roztokom vstupuje do chemickej reakcie, ktorá dáva kvapalinu; jeho najdôležitejšou kvalitou je rýchle schnutie. Kvapalina preniká do pórov betónu a vyplňuje ich, čo zlepšuje neskoršiu priľnavosť hydroizolačného materiálu. Týmto spôsobom je podklad pripravený na ďalšie spracovanie.

  2. Vlastnosti Ibitolu

  Pri aplikácii Ibitolu sa odporúča mimoriadna opatrnosť, pretože je veľmi horľavý. Treba dávať pozor i na to, s čím prichádza do styku – povedzme, nesmie prísť do styku s expandovaným polystyrénom, lebo ho rozožiera. Môže spôsobiť aj vysušenie a popraskanie pokožky.

  3. Aplikácia Ibitolu

  Pred nanesením náteru je potrebné povrch dôkladne očistiť a vysušiť. Samotná aplikácia sa vykonáva valčekom alebo striekacím strojom (rozprašovačom).

  Studený bitúmenový náter
  Studený bitúmenový náter na ploché strechy

  3.1. Spotreba na m2

  Na plochu 1 m2 potrebujete 0,3  – 0,5 litra Ibitolu. Náter musí  schnúť asi 6 hodín, podrobnosti nájdete v pokynoch výrobcu. Povlak je suchý, keď sa nelepí na prsty a pôsobí jednotne.

  4. Cena

  Koľko stojí Ibitol? Cena závisí od množstva a dodávateľa. V maloobchodoch je najčastejšie dostupný v 9 litrovom balení (vedro). Môžete predbežne vypočítať, aké množstvo budete potrebovať. Približná spotreba na suchý a vyčistený povrch je 0,20 l/m2 až 0,30 l/m2. 

  Odborný článok 840
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Hydroizolácia rovnej strechy?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 943 realizátorov v oblasti Hydroizolácia rovnej strechy:

  Bezplatná služba
  Hľadáme v lokalite
  Bez provízií
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené