Pre oblasť

  Zariadenie kancelárií - ako urobiť kancelársky priestor pohodlným a príjemným pre zamestnancov?

  Ak pracujeme 8 hodín denne, päť dní v týždni, dosiahneme ohromujúci výsledok – ročne strávime prácou 2000 hodín. Preto sa nemožno čudovať, že zariadenie kancelárií nadobúda čoraz väčší význam – vzhľad kancelárskych priestorov vo veľkej miere ovplyvňuje produktivitu, motiváciu zamestnancov, ale aj to, ako sa budú cítiť počas pracovnej doby. V tejto súvislosti sme skúmali, ako urobiť kancelársky priestor pohodlným a príjemným pre zamestnancov.  
  Odborný článok 113
  zariadenie kancelarii
  Máme 431 realizátorov v oblasti Interiérový dizajn:

  Zariadenie kancelárií by malo byť také, aby vytváralo príjemné pracovné prostredie, v ktorom budú zamestnanci dosahovať čo najlepšie výsledky. Kancelársky priestor by mal prebúdzať kreativitu, ovplyvňovať vytváranie dobrej pracovnej a kolegiálnej atmosféry.

  Kým v minulosti boli kancelárie jednoduché priestory, ktoré mali len základné prvky potrebné na prácu, dnes sa situácia výrazne zmenila.

  Kancelária vo farbách, ktoré vyvolávajú dobré emócie

  Zásady feng šuej sa okrem obytných osvedčili aj v komerčných priestoroch, najmä čo sa farieb stien týka. Môžete si vybrať zelenú alebo modrú - obe vyvolávajú dobré, pozitívne emócie.

  Zelená farba je spojená s prírodou a prináša tak do obchodného/komerčného priestoru pokoj a pohodu. Podľa feng šuej, starého čínskeho umenia o usporiadaní prostredia, symbolizuje rast, pozitívnu energiu a nové začiatky. Verí sa, že zelená farba podporuje koncentráciu a tým aj produktivitu. Okrem odbúrania stresu zelená farba ľahko zapadne do interiéru, pretože sa dá kombinovať takmer s akoukoľvek farbou.

  Zelená farba nás spája s prírodou, čím vnáša do kancelárskych priestorov pokoj a pohodu
  Zelená farba nás spája s prírodou, čím vnáša do kancelárskych priestorov pokoj a pohodu
  Aktuálne sú jemnejšie odtiene zelenej, napr. pastelová zelená, svetlá šalviová alebo bledá mätová.

  Rovnako tak aj modrá farba je spojená s upokojujúcimi prvkami: oblohou alebo vodnou plochou. Podľa psychológov táto farba uvoľňuje psychiku pozorovateľa, prináša harmóniu, posilňuje intuíciu a túžbu po poznaní. Môžete sa rozhodnúť pre svetlomodré steny, ktoré evokujú oblohu bez mráčika alebo pre tmavšie, hlbšie odtiene modrej, ktoré vytvoria výrazný kontrast s nábytkom neutrálnej farby.

  Odborná rada zo spoločnosti CPS architects

  1. Prečo by sme mali zveriť dizajn interiéru do rúk odborníkovi?

  Interiér bytu alebo domu je osobný priestor, v ktorom trávime veľa nášho času. Z tohto dôvodu by mal byť premyslený do najmenšieho detailu a jeho užívanie by malo byť navrhnuté skúsenými odborníkmi, ktorí rozmýšľajú nad návrhom ako v súčastnosti tak aj v budúcnosti. Vizuálna stránka návrhu a realizácie by mala byť až na druhom mieste. Kvalitné a trvácne prevedenie, odolné materiály, pohodlná prevádzka a dôkladne premyslený návrh by mali byť prioritou, ktoré šetria klientovi čas, peniaze ale aj nervy.

  2. Aké sú teraz najvýraznejšie módne trendy v interiérovom dizajne?

  V súčastnosti sa v interiérovom dizajne preferujú reálne materiály ako drevo, kameň, betón a kov v rôznych prevedeniach. Necháva sa vyznieť kvalitne odvedená stavebná stránka interiéru pred dekoračnými prvkami. Z toho vyplýva jemná prirodzená farebnosť jednotlivých materiálov. Dôležitým aspektom súčasného interiérového dizajnu je nadčasovosť a variabilita riešení. Je to otázka ako finančného charakteru, ale aj ekologického prístupu. Módne výstrelky a krátkodobé (dočasné) možnosti idú do úzadia a do popredia sa dostávajú trvácne, kvalitné a udržateľné riešenia.

  3. Ako urobiť kancelársky priestor pohodlným a príjemným pre zamestnancov?

  V práci trávime tretinu najproduktívnejšej časti dňa a podávame výkon, ktorý nás živí. Preto je dôležité, aby sme sa v ňom cítili čo najpríjemnejšie, čo môžme docieliť dostatkom denného svetla, spojením s prírodou a správnou mierou čerstvého vzduchu. To môžme dosiahnuť kvalitným osvetlením, technológiou, prírodnými materiálmi a interiérovou vegetáciou. Ďalším dôležitým aspektom pre prácu je dobrá akustika, ktorú vieme dosiahnuť správnym pomerom mäkkých a tvrdých materiálov.

  Odbornú radu poskytol pán Marek Lüley zo spoločnosti CPS architects

  Kancelársky priestor by mal byť dostatočne osvetlený

  Pre kancelárske priestory platí rovnaké pravidlo ako pre obytné priestory – čím viac svetla, najlepšie prirodzeného, ​​tým lepšie. Vhodné osvetlenie vytvorí príjemnú pracovnú atmosféru a uľahčí prácu zamestnancom. Početné štúdie potvrdzujú tieto informácie a naznačujú, že zamestnanci sú produktívnejší a motivovaní pracovať, ak majú dostatok prirodzeného svetla. Sú menej unavení, výrazne menej namáhajú oči a majú lepšiu náladu.

  Ak má kancelária vďaka svojej polohe dobré prirodzené osvetlenie, malo by sa v maximálnej možnej miere využívať napríklad umiestnením kancelárskeho stola tak, aby sa zamestnancom ľahšie pozeralo na monitor.

  Ak však svetlu bránia iné budovy alebo kancelársky priestor z iného dôvodu nemá prirodzené svetlo, je potrebné zvoliť čo najlepšie umelé osvetlenie, ktoré nebude namáhať oči tých, ktorí sa tam zdržujú. Rôzne lampy a lustre ponúkajú možnosť personalizovať kanceláriu, v skutočnosti jej dodať osobný nádych.

  Vyberte si ergonomický kancelársky nábytok

  Väčšiu časť rozpočtu určeného na zariadenie kancelárie sa odporúča vyčleniť na nákup kvalitného nábytku. Kancelársky nábytok by mal okrem estetických požiadaviek poskytovať aj tzv. ergonomický komfort. Je fakt, že zamestnanci v kanceláriách sedia osem hodín denne a takéto dlhodobé zotrvávanie často v nesprávnej polohe vedie k početným zdravotným problémom, ktoré sa prejavujú bolesťami chrbtice a krku.

  Dlhodobé zotrvávanie v nesprávnej polohe vedie k početným zdravotným problémom, ktoré sa prejavujú bolesťami chrbtice a krku
  Dlhodobé zotrvávanie v nesprávnej polohe vedie k početným zdravotným problémom, ktoré sa prejavujú bolesťami chrbtice a krku

  Zvýšenú pozornosť treba venovať výške pracovných stolov a pohodlnosti stoličiek – najlepšie je, aby boli polohovateľné a zamestnanci, ktorí na nich budú sedieť, ich zdvíhali alebo spúšťali podľa výšky, ale aj nastavovali správny sklon operadla. Dôležité je vybrať kancelársky nábytok, ktorý podporuje správnu polohu chrbtice a prispôsobuje sa krku a zápästiam. Ďalší dôvod, prečo by ste pri kúpe pracovného stola a stoličky nemali šetriť – je to investícia, ktorá vydrží roky. Ak zvolíte kvalitu, nebudete musieť dlho rozmýšľať o ich výmene za nové kusy nábytku.

  Aby ste predišli nesprávnemu držaniu tela a bolestiam krku a chrbta, nezaškodilo by mať pilatesové lopty v kancelárii. Osvedčili sa pri posilňovaní chrbtového svalstva a sú aj druhom zábavy.

  Kancelária bez neporiadku

  Z pracovného stola treba odpratať všetky nepotrebné veci a dôležité je udržiavať poriadok. Uvidíte, ako veľmi vám to zlepší motiváciu a pracovný elán. Na pracovnom stole treba nechať len tie veci, ktoré budete denne používať.

  Dobrým a jednoduchým spôsobom, ako mať na pracovnom stole poriadok, je zaobstarať si organizér na kancelárske potreby.

  Vneste prírodu do obchodného priestoru

  Kancelária sa môže stať skutočnou zelenou oázou, ak do nej vložíte črepníkové rastliny, ktoré okrem svojej estetickej úlohy prispejú aj k lepšej kvalite vzduchu v interiéri.

  Kancelária sa môže stať skutočnou zelenou oázou, len ju treba skrášliť správnymi rastlinami v črepníkoch
  Kancelária sa môže stať skutočnou zelenou oázou, len ju treba skrášliť správnymi rastlinami v črepníkoch

  Môžete si vybrať také, ktoré podľa zásady feng šuej prinášajú peniaze, úspech a sú nenáročné na údržbu. Strom peňazí alebo Crassula (Crassula ovata) podľa tohto starovekého umenia priťahuje peniaze. Táto rastlina kvitne počas zimy, až do jari, drobnými bielymi kvietkami. Existujú vysvetlenia, že listy stromu peňazí vylučujú éterické oleje, ktoré zvyšujú duševnú a fyzickú bdelosť človeka a aktivujú jeho psychické a fyzické schopnosti. Sansevieria, ľudovo známa ako „svokrin jazyk“, je skvelou voľbou, ak nemáte veľa času na starostlivosť o kvetiny. Je veľmi odolná – nebude jej vadiť ani nedostatok slnečného svetla, ani suchý vzduch, ani nepravidelná zálievka. Zamia podľa zásady feng šuej absorbuje negatívnu energiu a aktivuje pole šťastia a peňazí. Táto rastlina, ktorá patrí medzi sukulenty, je vždy dobrou voľbou, pretože vyžaduje iba základnú starostlivosť.

  Niektoré spoločnosti toto posunuli na vyššiu úroveň a zakomponovali zelené steny do firemných priestorov.

  Kancelársky priestor skrášlite kreatívnymi detailmi

  Pobyt v kancelárii by mal zamestnancov inšpirovať, zabaviť a motivovať. Na tieto účely môžete použiť nejaké kreatívne detaily - do nevyužitých rohov môžete umiestniť rohové police s knihami a vytvoriť tak miniknižnice, na steny zavesiť korkové nástenky, na ktorých budú zamestnanci nechávať vtipné alebo motivačné odkazy, fotografie zo spoločných stretnutí...

  Pobyt v kancelárii by mal zamestnancov inšpirovať, zabaviť a motivovať
  Pobyt v kancelárii by mal zamestnancov inšpirovať, zabaviť a motivovať

  Kancelárske priestory by mali ponúkať aj rekreáciu pracujúcich

  Renomované svetové spoločnosti úplne zmenili koncepty obchodných priestorov, pretože videli, že spoločné prestávky zbližujú zamestnancov. Zábavné miestnosti, ktoré ponúkajú rekreáciu pracujúcich, sa dnes stali bežným javom.

  Rekreácia má za cieľ umožniť pracovníkom relax, či už ide o stolný tenis, stolný futbal, šípky alebo niečo iné.

  Rekreácia má umožniť pracovníkom relaxovať
  Rekreácia má umožniť pracovníkom relaxovať

  Kanceláriu môžete brandovať

  Pri zariaďovaní kancelárie by ste okrem dojmu, ktorý urobí na zamestnancov, mali myslieť aj na imidž, ktorý vytvorí a zanechá na súčasných alebo budúcich obchodných partneroch. Jednou z dôležitých položiek je určite branding – budovanie a posilňovanie značky a jej prepojenie s firemnou identitou a hodnotami spoločnosti. Vo svojom kancelárskom priestore môžete použiť branding  rôznymi spôsobmi: vnesením farby/farieb vašej značky do kancelárií, umiestnením marketingových materiálov na nástenné police alebo dokonca pochvalných listov a diplomov, môžete brandovať malé kancelárske predmety, akými sú podložky pod myš a lehotníky, šálky v jedálni. Urobíte tak dobrý dojem na vašich klientov.

  Ak nemáte čas venovať sa každému detailu alebo jednoducho chcete zariadenie kancelárie nechať na profesionála, interiérový dizajnér vám môže vytvoriť plán zariadenia interiéru. Koľko bude stáť interiérový dizajn obchodného priestoru bude závisieť od jeho veľkosti, rozsahu požadovaných prác, počtu trojrozmerných obrázkov alebo modelov, ako aj od počtu možných riešení.

  Ak hľadáte skúsených a profesionálnych interiérových dizajnérov, môžete to urobiť pomocou daibau.sk, úplne zadarmo, rýchlo a jednoducho. Stačí vyplniť dopyt na našej webovej stránke a čoskoro sa vám ozvú odborníci na interiérový dizajn s vhodnou ponukou.

  Odborný článok 113
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Interiérový dizajn?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 431 realizátorov v oblasti Interiérový dizajn:

  Bezplatná služba
  Hľadáme v lokalite
  Bez provízií
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené