Pre oblasť

  Nábytok na mieru – presne podľa vašich potrieb a predstáv 

  Nábytok na mieru je dobrou voľbou nielen preto, že je zvyčajne vyrobený z kvalitnejších materiálov, podľa vašich potrieb a predstáv, ale aj preto, že je dokonale prispôsobený priestoru. Vhodný je do všetkých interiérov, ale predovšetkým pre malé príbytky, podkrovné priestory alebo miestnosti nepravidelných tvarov.  
  Odborný článok 245
  nabytok na mieru
  Máme 1134 realizátorov v oblasti Nábytok na mieru:

  Na výrobu nábytku sú v súčasnosti v ponuke nielen bežne dostupné a používané materiály, ale aj materiály nadštandardné, v rozličných farebných variáciách, rozličné typy povrchov, ktoré umožňujú vytvoriť najrozličnejšie interiérové kusy nábytku. Nábytok vyrobený na mieru je kvalitný, unikátny, jedinečný, klasický alebo atypický nábytok, navrhnutý tak, aby spĺňal požiadavky každého priestoru. Môže byť vyrobený podľa vašich predstáv alebo podľa projektov vypracovaných architektmi alebo interiérovými dizajnérmi, ktorí najefektívnejšie využijú priestor daného interiéru a vedia pripraviť nielen komplexný návrh, ale aj 3D vizualizáciu. 

  Výroba nábytku na mieru sa realizuje v niekoľkých krokoch. Prvým krokom je obhliadka priestoru, ktorý potrebujete zariadiť nábytkom na mieru, a konzultácie. S výrobcom nábytku preberiete vaše požiadavky a predstavy, on vám navrhne možnosti a spoločne nájdete riešenie. Ďalším krokom je výroba nábytku v špecializovanej dielni. Po dokončení nábytku nasleduje profesionálna montáž. 

  Na mieru sa dajú vyrobiť nielen klasické kusy nábytku, ale aj nábytok atypický, jednoduché malé kusy nábytku alebo celé nábytkové zostavy (kuchynské linky, rozličné vstavané skrine, drevené samonosné schodiská...).

  Odbrná rada zo spoločnosti GOOD FELLA s. r. o.

  1. Má zmysel dať si navrhnúť a vyrobiť atypický nábytok?

  Samozrejme že áno. Pokiaľ chceme využiť priestor na maximum je to ideálna voľba. Niekedy pár centimetrov urobí zázraky a v miestnosti získate viac odkladacieho miesta a zároveň miestnosť vyzerá opticky väčšia a vzdušnejšia. Asi jediný prípad, kedy odporúčam zvážiť nábytok na mieru, sú investičné byty určené na prenájom, kde to môže predĺžiť návratnosť investície.

  2. Je nábytok na mieru vždy drahší a o koľko viac pre neho zaplatíme?

  Toto je uhol pohľadu. Stolári a výrobcovia nábytku zväčša používajú kvalitnejšie materiály, ktorých životnosť je niekoľko násobne dlhšia ako masovo vyrábaný nábytok z veľkých predajní. Orientačne býva nábytok na mieru drahší asi dvojnásobne, ale záleží to aj od typu nábytku. Ak počítame celú životnosť nábytku, tak investícia do nábytku na mieru sa vám časom vráti.

  3. Aký je záujem o nábytok na mieru a s akými požiadavkami najčastejšie stretávate pri výrobe nábytku na mieru?

  O nábytok na mieru je stále veľký záujem. Navyše remeselníkov ubúda a šikovní stolári nestíhajú uspokojovať dopyt. To je aj dôvod, prečo sú dodacie doby neraz dlhšie ako zákazníci očakávajú. A k druhej časti Vašej otázky. Ľudia hľadajú inšpiráciu najmä na internete. Čiže často treba ľudí usmerniť a upraviť nábytok tak, aby bol estetický, funkčný a aby to aj finančne dávalo zmysel. Čo sa týka druhu nábytku, tak naša firma sa venuje prioritne úložnému nábytku, takže najčastejšie sú to vstavané skrine s posuvnými dverami, avšak v ostatnej dobe je stále väčší záujem o veľké skrine s klasickými pántovými dverami.

  Odbornú radu poskytol pán Peter Záboj

  Obývačka na mieru

  Jedným zo spôsobov ako zariadiť obývačku tak, aby v nej bol dostatok úložného priestoru, miesto pre televízor a sedaciu súpravu na oddych, relaxáciu, trávenie voľného času s rodinou a priateľmi, je výroba nábytku na mieru. Vhodné farebné spracovanie dokonale zladí atmosféru domova s pohodlím. 

  Kuchyňa na mieru

  Mnohí z nás v kuchyni trávia veľa času. Ak potrebujete kuchyňu vyrobenú na mieru, mala by byť zladená nielen po praktickej, ale aj vkusnej stránke. Odporúča sa zohľadniť všetky potreby a možnosti, dôležitá je komunikácia výrobcu nábytku so zákazníkom a výroba nábytku podľa jeho požiadaviek a predstáv. 

  Kúpeľňový nábytok na mieru

  Ak sa pri zariaďovaní kúpeľne rozhodnete pre nábytok na mieru, môžete si ho naplánovať podľa svojich potrieb, vybrať si farby, materiál a tvar skriniek, počet zásuviek a spôsob otvárania, ktorý vám najviac vyhovuje. Kúpeľňa môže byť originálnym miestom plným pohodlia, s dostatkom úložného priestoru. 

  Vstavané skrine na mieru

  Skúsení výrobcovia nábytku sú schopní vyrobiť originálne a kvalitné vstavané skrine na mieru podľa vašich predstáv, požiadaviek a súčasných trendov na trhu. Tieto skrine slúžia nielen ako úložný priestor, často plnia aj estetickú funkciu. Môžu slúžiť dlhé roky nielen vďaka kreatívnemu, ale predovšetkým vďaka praktickému spracovaniu.

  Spálňa na mieru 

  To nie je iba posteľ, ale kompletné zariadenie tohto priestoru, farebne, prakticky a originálne zladené, do ktorého patria aj nočné a toaletné stolíky, šatníky alebo komody na mieru. 

  Na mieru môžu byť vyrobené aj ďalšie kusy nábytku, pre každú potrebu a každý priestor vo vašej  domácnosti, napr. konferenčné stolíky, jedálenské stoly na mieru podľa vašej potreby, nábytok do predsiene. 

  Nábytok na mieru je ideálne riešenie všade tam, kde potrebujete prakticky a priestorovo vyriešiť vaše potreby.

  Samozrejme, dôležitý je dobrý návrh a kvalitné spracovanie. Firmy alebo remeselníci, ktorí sa zaoberajú výrobou nábytku na mieru, vám radi pomôžu s výberom vhodných materiálov, ktoré spĺňajú požadované estetické a funkčné vlastnosti, s dlhou životnosťou a v primeranej cene. 

  Odborný článok 245
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Nábytok na mieru?

  Máme 1134 realizátorov v oblasti Nábytok na mieru:

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  Máme 1134 realizátorov v oblasti Nábytok na mieru
  8.7
  0

  STOLÁRSTVO IZAKOVIČ


  10
  1

  PrizeX s.r.o.


  9.5
  1

  Zama interiér s.r.o.


  10
  2

  Zoltán Feješ - ROLL-MONT


  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené