Pre oblasť

  Zabezpečovací systém – účinná ochrana pred vlámaním  

  Článok si prečítalo viac ako 535+ používateľov
  Ochrana budov zabezpečovacím systémom je veľmi účinnou formou ochrany pred vlámaním a krádežou. Zabezpečovací systém (alarm) je dnes dostupný širšiemu množstvu užívateľov, a to predovšetkým vďaka oveľa výhodnejším cenám ako v minulých rokoch. Aký zabezpečovací systém si vyberiete, závisí od vašich potrieb. Profesionálne zabezpečovacie systémy sú kvalitnejšie a spoľahlivejšie ako systémy, ktoré si môžete inštalovať svojpomocne. 
  Odborný článok 535
  zabezpecovaci system
  Máme 856 realizátorov v oblasti Zabezpečovacie systémy:

  Základnou úlohou zabezpečovacích systémov je ochrana majetku. Zabezpečovacie systémy (alarmy) slúžia na detekciu nežiaducich aktivít v rámci objektu, ktorý je zabezpečený, a na rýchle varovanie pred takýmito udalosťami. Existuje niekoľko typov takýchto systémov, napríklad systémy, ktoré chránia len pred neoprávneným prístupom, a existujú aj kombinované systémy, ktoré poskytujú ochranu pred vniknutím, požiarom alebo podobnými nehodami. Pokiaľ ide o prvý typ, zabezpečovací systém môže byť jednoduchý, ktorý vydáva hlasný zvuk, aby vystrašil votrelcov, alebo zložitejší, ktorý má počítačové monitorovanie a ovládanie. Odborníci vám určite budú vedieť poradiť, akú techniku ​​použiť, aby ste dosiahli maximálne efektívne výsledky. Potom nasleduje inštalácia zabezpečovacieho systému.

  Čo je zabezpečovací systém a ako funguje?

  Každý zabezpečovací systém, bez ohľadu na to, kde je inštalovaný, funguje na rovnakom princípe. Najčastejšie sú senzory umiestnené na miestach, kde je možné vstúpiť do objektu (okná, dvere...), alebo ide o ochranu určitých bodov v budove (trezory alebo akékoľvek iné miesta či predmety). Senzory komunikujú s hlavnou riadiacou jednotkou, ktorá je inštalovaná niekde vo vnútri objektu. Je možné ich inštalovať aj na iné slabé miesta, ktoré môžu umožniť prístup nežiadúcim osobám. Počet komponentov systému sa mení v závislosti od veľkosti chráneného priestoru. 

  Najbežnejší domáci alarm obsahuje tieto komponenty: ústredňa (centrálna riadiaca jednotka), senzory (na dverách, oknách a pod.), detektory pohybu (vnútorné alebo vonkajšie), drôtové alebo bezdrôtové bezpečnostné kamery, siréna a alarm. Bežná je aj signalizácia značkami, že objekt je chránený zabezpečovacím systémom.

  Zabezpečovacie systémy sa dajú použiť aj ako protipožiarne systémy, ktoré sa pripájajú k monitorovacím systémom a zaznamenávajú udalosti v krytom priestore úplne automaticky. Senzory sa tu používajú na registráciu udalostí (napr. otvorenie dverí alebo okna, rozbitie skla, pohyb...). Úlohou zabezpečovacej ústredne je prepojiť prevádzku všetkých prvkov tohto systému, spracovať signály detektorov a následne vydať výstrahu. 

  Princíp fungovania zabezpečovacích systémov je pomerne jednoduchý. Ak ide o systém so sirénou, tá má za úlohu odvrátiť pozornosť vlamača svojím mimoriadne nepríjemným zvukom a informovať aj všetkých v okolí, že sa niečo deje. Existuje možnosť vzdialeného monitorovania či notifikácie cez internet alebo telefónnu sieť. Celý systém môže byť prepojený aj s monitorovaním bezpečnostnej služby (zasielanie notifikácie), ktorá pomôže vyriešiť problém upozornením kompetentných orgánov. 

  Odobrná rada zo spoločnosti VB Rebels s.r.o.

  1. Aké bezpečnostné systémy montuje Vaša spoločnosť a ako si vybrať ten správny pre svoj domov?

  Naša firma VB Rebels s.r.o. sa okrem iného zaoberá montážou zabezpečovacieho systému Jablotron (alarm) a kamerového systému značky Uniview. Všeobecne platí, že pri výbere bezpečnostného systému pre domov je dôležité zvážiť viacero faktorov. Čo od systému očakávam - stupeň a spôsob ochrany, výšku rozpočtu a firmu, ktorá Vám zabezpečovací systém bude inštalovať. Ide o bezpečnosť Vašej rodiny a majetku a preto dbajte na to, aby inštaláciu realizovala kvalifikovaná firma, ktorá má školenia od výrobcov, poskytuje záruku, pravidelnú údržbu, vystavuje revíziu a tiež podporu počas porúch. Určite sa vyvarujte nákupom produktov zabezpečenia z Ebay a podobne. Nedovolím si odpovedať, ktorý je ten správny zabezpečovací systém. Je to o potrebe a preferencii zákazníka. Niekto potrebuje nad svojou nehnuteľnosťou vizuálny dohľad so záznamom, iným záleží aj na okamžitej informácii o vlámaní a radi využívajú určitý stupeň výhod a komfortu spojený so značkou.

  2. Vyžaduje si zabezpečovací systém údržbu a revíziu, prípadne ako často a čo by mala zahŕňať?

  Určite áno, každý zabezpečovací systém si vyžaduje pravidelnú údržbu a revíziu s cieľom udržať ho v optimálnom stave a zabezpečiť jeho spoľahlivú prevádzku. Všeobecne platí, že pravidelná údržba a revízia by mali byť vykonávané minimálne raz ročne, ale niektoré systémy môžu vyžadovať častejšiu údržbu. Údržba a revízia zabezpečovacieho systému zahŕňa kontrolu senzorov a detektorov, testovanie alarmu, kontrolu batérií, aktualizácia softvéru a kontrolu záznamov a správ z ústredne. Je dôležité, aby ju vykonával kvalifikovaný technik súvisiaci s touto značkou.

  3. Ako sa pohybuje cena bezpečnostných systémov a koľko trvá realizácia?

  Cena bezpečnostných systémov sa môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov, vrátane typu bezpečnostného systému, rozsahu inštalácie, značky a kvality komponentov, dodávateľa a poskytovateľa služieb. Priemerná cena na rodinnom dome sa pri kamerách pohybuje od 500 eur do 2000 eur a pri zabezpečovacom systéme od 1000 eur do 3000 eur. Trvanie realizácie bezpečnostného systému závisí na jeho rozsahu a zložitosti inštalácie. Menšie a jednoduchšie systémy môžu byť nainštalované za pár hodín, zatiaľ čo rozsiahlejšie projekty môžu vyžadovať niekoľko dní. Presné informácie o cenách a trvaní realizácie získate od dodávateľa. On stanoví odhad nákladov a informácie o čase potrebnom na realizáciu projektu na základe Vašich konkrétnych požiadaviek a okolností.

  Odbornú radu poskytol pán Richard Majerík zo spoločnosti VB Rebels s.r.o.

  Videokamery ako súčasť zabezpečovacieho systému

  Keď hovoríme o videokamerách, tie môžu byť drôtové a bezdrôtové. Kamery je možné ako súčasť zabezpečovacieho systému použiť viacerými spôsobmi. Ku kamerám je možné pristupovať pomocou počítačov a inteligentných prenosných zariadení. Sú veľmi užitočné, keď sú majitelia budovy preč. Slúžia na monitorovanie vstupu do domu alebo akejkoľvek inej budovy, tiež na registráciu okoloidúcich a ich konania. Každý záznam zachytený kamerou je možné uložiť a prezerať neskôr podľa potreby.

  Sirény a alarmy

  Sirény a alarmy sú veľmi hlučné a tak veľmi efektívne informujú okolie o potenciálne nebezpečnej akcii. To zvyčajne vyvoláva medzi zlodejmi paniku a vedie ich k tomu, aby sa vzdali nezákonného konania.

  Zabezpečovací systém a jeho aplikácia

  Na ktorých miestach sa alarmy používajú najčastejšie? Môžu byť inštalované na firemné aj súkromné ​​účely. Používajú sa na ochranu majetku, obytného alebo nebytového priestoru. Spoločnosti chcú chrániť svoj majetok, dôležité dáta a drahé zariadenia. Sú kľúčovou súčasťou skladov, bánk, nemocníc, športových zariadení, vzdelávacích inštitúcií, priemyselných alebo vojenských objektov, ale aj akéhokoľvek iného typu zariadenia, ktoré môže využívať tento typ ochrany. Inštalácia alarmov v rodinných domoch a bytoch je čoraz častejším javom.

  Výber správneho zabezpečovacieho systému

  Pri extrémne veľkom výbere zabezpečovacích systémov na trhu výber rozhodne nie je jednoduchý. Je veľmi dôležité venovať čas a pozornosť výberu správneho zariadenia, pretože kvalita je rôznorodá. Lacné zariadenie sa dá ľahko deaktivovať, čím sa odstráni možnosť spustiť poplach. V niektorých prípadoch ani najdrahšie zariadenie nemusí byť najlepším riešením, všetko závisí od konkrétnej situácie a potrieb. Práve preto výber správneho zabezpečovacieho systému pre vaše potreby sa môže zdať ako poriadne náročná úloha. Je potrebné zvoliť možnosť, ktorá sa zmestí do vášho rozpočtu, no zároveň spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky objektu, ktorý sa má chrániť. Systémy, ktorých inštaláciu si môžete vykonať svojpomocne, sú zvyčajne lacnejšie a menej spoľahlivé ako profesionálne zabezpečovacie systémy, ktoré poskytujú vysokú bezpečnosť.

  Odborný článok 535
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Zabezpečovacie systémy?

  Máme 856 realizátorov v oblasti Zabezpečovacie systémy:

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  Máme 856 realizátorov v oblasti Zabezpečovacie systémy
  10
  0

  Interior Ceramic s.r.o.


  9.3
  0

  FANMONTAGE s. r. o.


  8.7
  0

  ZELMA elektrik s. r. o.


  9.6
  0

  Elektroinštalácie Cagáň s.r.o.


  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené