Pre oblasť
  Dobré skutky vytvárajú hrdinov!

  Generálne upratovanie bytu - správne poradie a užitočné triky

  Generálne upratovanie bytu sa zvyčajne robí počas striedania ročných období a najznámejšie je určite jarné generálne upratovanie, kedy je byt dôkladne uprataný od podlahy až po strop. Aby sa váš príbytok zaskvel v plnej kráse, je potrebná dobrá organizácia práce. Správna postupnosť prác a užitočné triky, o ktorých sme hovorili, vám pomôžu čo najlepšie vykonať generálne upratovanie bytu.
  Odborný článok 434
  generalne upratovanie bytu
  Máme 652 realizátorov v oblasti Upratovacie služby:

  Generálne upratovanie potrápi nejednu gazdinku. Ak bude tieto práce odkladať,  byt bude čoraz špinavší. Skôr než sa pustíte do upratovania, pravdepodobne si položíte otázku – „Kde začať?“ Ak poznáte správnu odpoveď, všetko bude oveľa jednoduchšie.

  Vráťte veci na svoje miesto

  Pred začatím dôkladného upratovania je najlepšie veci rozhádzané po podlahách a pracovných plochách uložiť späť na svoje miesto. Uľahčíte si tak upratovanie a vysávanie, pretože odstránite prekážky z cesty. Urobíte tak prvý dôležitý krok a získate energiu pokračovať v tejto nie práve najobľúbenejšej povinnosti.

  Umyte riad

  Zvyšky jedla vyhoďte do odpadkového koša, vyhoďte z chladničky všetko, čo už nie je na jedenie, umyte špinavý riad nechaný v dreze. Keď neskôr budete dôkladnejšie upratovať kuchyňu, taniere, hrnce a poháre so zvyškami jedla vám nebudú stáť v ceste.

  Drez je ideálnym miestom na rozmnožovanie baktérií
  Drez je ideálnym miestom na rozmnožovanie baktérií
  Nezabudnite na drez – na jeho okrajoch zostávajú početné baktérie, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na to, že drez je takmer stále mokrý a z riadu sa do neho umývajú zvyšky jedla. Je teda ideálnym miestom na šírenie baktérií a pravidelné umývanie drezu a batérie dezinfekčným prostriedkom je veľmi dôležité.

  Začnite od kúpeľne

  Keďže upratovanie kúpeľne je najťažšie, bude oveľa jednoduchšie, ak to urobíte ako prvé. Keď už hovoríme o kúpeľni, môžete pozbierať špinavú bielizeň a zapnúť práčku, a v práci ďalej pokračovať. Ušetríte tak čas – počas prania bielizne vykonáte ďalšie iné úkony.

  Ak najprv upracete kúpeľňu, zbavíte sa obrovskej záťaže
  Ak najprv upracete kúpeľňu, zbavíte sa obrovskej záťaže

  Odstráňte pavučiny

  Teraz, keď je čas zbaviť sa v byte prachu, nečistôt a škodlivých baktérií, je najlepšie začať s neprístupnými časťami. Okraje stropu, rohy stien, garniže, lustre, žalúzie, to všetko sú miesta, kde pavúky s obľubou žijú a pletú svoje siete čakajúc na svoju korisť. Odstráňte pavučiny pomocou metly alebo prachovky.

  Dajte dolu závesy a záclony, vytraste ich a vyperte ručne alebo v práčke – v závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené.

  Ak sú záclony čipkované, vyperte ich ručne, jemne ich vyžmýkajte bez toho, aby ste ich príliš naťahovali, a nechajte ich odkvapkať, potom ich položte na rovný povrch, aby sa vysušili. Záclony z bavlny alebo zmesi vlákien možno prať v práčke, ale pri nízkej teplote a nízkom počte otáčok pri žmýkaní.

  Odborná rada zo spoločnosti Clean Service PERLA s.r.o.

  1. Čo presne znamená pravidelné upratovanie a čo jednorázové?

  Prvotnou myšlienkou a grom firmy, bolo poskytnúť klientom hlavne dostatoč času a priestor pre seba, rodinu a svoje aktivity. Je to náročné, pretože od nás zákazník očakáva nie len precíznosť, spoľahlivosť a diskrétkosť ale aj rýchlu a cenovo dostupnú prácu. Rozdiel medzi pravidelným a jednorázovým upratovaním je radikálny, ale na druhej strane sa navzájom dopĺňajú. Jednorázovým upratovaním rozumieme skôr generálne upratovanie, ktoré obnáša detailnejšie upratovanie v kombinácii s parnou dezinfekciou a doplnkové služby ako tepovanie čalúnených častí nábytku, kobercov či matracov. Vaša nehnuteľnosť prejde tzv. generálnym riadením. Pre náročnejších klientov máme v ponuke:

  Detailné upratovanie. Tu sa "naše ruky" dotknú každej časti v dome a to doslovne.

  Jednorázové upratovanie využívajú klienti v novostavbách, po prerábke, po maľovaní alebo pred kolaudáciou.

  Pravidelné upratovanie je podmienené generálnym upratovaním celého domu a to v rôznych intervaloch, napr. 1x týždenne, 2x mesačne alebo 1x mesačne.

  Je náročné udržiavať domácnosť, ktorá má svoje "nedostatky" a preto je dôležité, aby sme si ju pripravili na "udržiavačku". Zmluvu o poskytovaní čistiacich a upratovacích služieb, vypracujeme podľa požiadaviek klienta. V tomto prípade, si za iné služby v domácnosti ako je napr. tepovanie, parná dezinfekcia, už nepripláca. Má to grátis. Ku každému pristupujeme individuálne a snažíme sa vyhovieť všetkým požiadavkám.

  2. Je potrebná nejaká príprava bytu pred začiatkom upratovania?

  Nie, nie je to podmienkou, ale určite je vítané, ak si v prípade prenášania nábytku, presúvania ťažkých vecí, toto klient zabezpečí sám, nakoľko táto služba dosť navyšuje výslednú cenu a fyzicky vyčerpáva. Ale samozrejme, vieme zabezpečiť aj predprípravu pred upratovaním. Týka sa to hlavne upratovania v novostavbách, po prerábkach, kde sa často stretávame s tým, že zvyšný materiál ostáva v dome a sme nútení ho vynosiť mimo priestoru upratovania.

  3. Koľko dlho trvá upratovanie jedného priemerného domu - dom rozlohy 100m2?

  Doba upratovania sa môže odlišovať od náročnosti klienta a od toho, čo všetko očakáva. Ale približne 6-7 hodín.

  Odbornú radu poskytla pani Jana Vrábeľová zo spoločnosti Clean Service PERLA s.r.o.

  Plochy rozdeľte a čistite zhora nadol

  Upratovanie bude dôkladnejšie a jednoduchšie, ak veľký priestor, napríklad podlahu, rozdelíte na menšie časti, a upratujete časť po časti. Tak budete mať istotu, že nič nepreskočíte. Dobrou taktikou je tiež začať upratovať od vchodu do miestnosti a pokračovať v smere hodinových ručičiek.

  Tiež sa riaďte jednoduchým pravidlom – upratujte zhora nadol – najprv utrite prach z nábytku, potom povysávajte a vyčistite podlahy. Dôvod je zrejmý – takto pozbierate z nábytku prach, ktorý spadol na podlahu. Pokiaľ ide o čistenie kobercov, existuje jednoduchý trik, ako sa zbaviť nepríjemných pachov. Koberec posypte sódou bikarbónou, nechajte asi pol hodiny odstáť a potom ho povysávajte vysávačom – sóda bikarbóna pomôže eliminovať nepríjemné pachy.

  Pri vysávaní dbajte na to, aby vrecúško vysávača nebolo plné, inak prachové častice a nečistoty iba presuniete, nepozbierate. Ak ste k vysávaču dostali nástavce, môžu sa stať vašimi najlepšími spojencami pri upratovaní – pomôžu vám pozbierať prach v nedostupných častiach bytu. Nevysávajte ostré predmety, ako sú sponky do vlasov, špáradlá alebo predmety, ktoré môžu poškodiť hadicu alebo spôsobiť jej upchatie. Zdvihnite káble z podlahy – uvidíte, že sa okolo nich nazbieralo veľa prachu, povysávajte ho.

  Špeciálne vyrobené držiaky a organizéry zabraňujú neprehľadnej spleti káblov.

  Nezabudnite na rastliny

  Na utieranie prachu z lustrov, garniží, políc, kníh a dekoračných predmetov je najlepšie použiť handričku z mikrovlákna. Na nedostupné časti môžete použiť prachovku, ktorú ste po odstraňovaní  pavučín umyli a vysušili.

  Ak máte izbové rastliny, nezabudnite im vyčistiť listy. Prejdite prstom po liste rastliny – určite na ňom bude vrstva prachu, ktorá rastline bráni v dýchaní a správnom raste a vývoji. Jednou rukou držte list a druhou ho jemnými pohybmi utrite vlhkou handričkou alebo vatovým tampónom. Najlepšie je utrieť listy vašich zelených miláčikov každých 10 dní.

  Ak nemáte čas alebo chcete tráviť voľný čas mimo príbytku, v rodinnom kruhu alebo s priateľmi, môžete si najať upratovaciu firmu na generálne upratovanie bytu. Čistenie a údržbu vykonajú podľa dohodnutých detailov. Firmy majú profesionálnu čistiacu techniku, ktorú v našich domácnostiach často nemáme. Veľké množstvo upratovacích firiem používa výhradne ekologické prostriedky, ktoré neobsahujú škodlivé látky.

  Ak si chcete najať upratovaciu firmu, ktorá vám s maximálnym nasadením a najlepším spôsobom uprace váš bytový priestor, pomoc môžete vyhľadať na daibau.sk, rýchlo, jednoducho a úplne zadarmo. Stačí vyplniť dopyt na našej stránke a upratovacie firmy vás budú čoskoro kontaktovať s vhodnou ponukou.

  Upratovacie firmy budú zverené úlohy plniť v súlade s vašimi požiadavkami, želaniami a potrebami 
  Upratovacie firmy budú zverené úlohy plniť v súlade s vašimi požiadavkami, želaniami a potrebami 

  Upratovanie bytu - cena za hodinu

  Koľko treba zaplatiť za upratovanie nejakého priestoru? Ceny služieb upratovacích firiem líšia v závislosti od rôznych faktorov: veľkosti upratovanej plochy, typu upratovania, množstva práce a času potrebného na upratovanie. Upratovacia hodina začína okolo 10 EUR/h. Upratovačka potrebuje zvyčajne najmenej 2 hodiny. Z toho môžeme konštatovať, že návšteva upratovačky vás bude stáť minimálne 20 EUR. Cena generálneho upratovania domácnosti je o niečo vyššia. Predovšetkým závisí od plochy, počtu okien, ktoré treba umyť a začína sa od 130 EUR/byt.  

  Odborný článok 434
  Autor: Daibau casopis
  Máme 652 realizátorov v oblasti Upratovacie služby:

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 652 realizátorov v oblasti Upratovacie služby:

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  Máme 652 realizátorov v oblasti Upratovacie služby
  9.8
  0

  Conteel s.r.o.


  10
  1

  MULTI-CLEAN s.r.o.


  8.7
  0

  Ľubomír Baláž


  8.7
  0

  Oto Kmeťo


  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti UPRATOVACIE SLUŽBY?

 • Upratovacie služby Bratislava
 • Upratovacie služby Banská Bystrica
 • Upratovacie služby Košice
 • Upratovacie služby Nitra
 • Upratovacie služby Prešov
 • Upratovacie služby Žilina
 • Upratovacie služby Bardejov
 • Upratovacie služby Humenné
 • Upratovacie služby Komárno
 • Upratovacie služby Levice
 • Upratovacie služby Liptovský Mikuláš
 • Upratovacie služby Lučenec
 • Upratovacie služby Martin
 • Upratovacie služby Michalovce
 • Upratovacie služby Nové Zámky
 • Upratovacie služby Piešťany
 • Upratovacie služby Poprad
 • Upratovacie služby Považská Bystrica
 • Upratovacie služby Prievidza
 • Upratovacie služby Ružomberok
 • Upratovacie služby Spišská Nová Ves
 • Upratovacie služby Topoľčany
 • Upratovacie služby Trenčín
 • Upratovacie služby Trnava
 • Upratovacie služby Zvolen
 • Upratovacie služby Bánovce nad Bebravou
 • Upratovacie služby Brezno
 • Upratovacie služby Bytča
 • Upratovacie služby Čadca
 • Upratovacie služby Detva
 • Upratovacie služby Dolný Kubín
 • Upratovacie služby Dunajská Streda
 • Upratovacie služby Galanta
 • Upratovacie služby Gelnica
 • Upratovacie služby Hlohovec
 • Upratovacie služby Ilava
 • Upratovacie služby Kežmarok
 • Upratovacie služby Krupina
 • Upratovacie služby Kysucké Nové Mesto
 • Upratovacie služby Levoča
 • Upratovacie služby Malacky
 • Upratovacie služby Medzilaborce
 • Upratovacie služby Myjava
 • Upratovacie služby Námestovo
 • Upratovacie služby Nové Mesto nad Váhom
 • Upratovacie služby Partizánske
 • Upratovacie služby Pezinok
 • Upratovacie služby Poltár
 • Upratovacie služby Púchov
 • Upratovacie služby Revúca
 • Upratovacie služby Rimavská Sobota
 • Upratovacie služby Rožňava
 • Upratovacie služby Sabinov
 • Upratovacie služby Šaľa
 • Upratovacie služby Senec
 • Upratovacie služby Senica
 • Upratovacie služby Skalica
 • Upratovacie služby Snina
 • Upratovacie služby Sobrance
 • Upratovacie služby Stará Ľubovňa
 • Upratovacie služby Stropkov
 • Upratovacie služby Svidník
 • Upratovacie služby Trebišov
 • Upratovacie služby Turčianske Teplice
 • Upratovacie služby Tvrdošín
 • Upratovacie služby Veľký Krtíš
 • Upratovacie služby Vranov nad Topľou
 • Upratovacie služby Žarnovica
 • Upratovacie služby Žiar nad Hronom
 • Upratovacie služby Zlaté Moravce
 • Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené